3 korzyści z olejowania włosów

Olejki do twarzy są obecnie bardzo popularne. Ale czy nadszedł czas, aby olejki do włosów zabłysły?

 

Twoja skóra i włosy potrzebują witamin, minerałów, składników odżywczych i nawilżenia, aby zachować swój najlepszy wygląd i samopoczucie. Niektóre olejki do włosów mogą pomóc w dostarczeniu zdrowej dawki tych składników.

 

Oto kilka potencjalnych korzyści płynących z olejowania.

 

  1. Sprawia, że włosy stają się bardziej żywe

W czym tkwi sekret jedwabistych, przypominających wodospad włosów w reklamach szamponów? Nawodnienie. (Aha, i ogromna dawka profesjonalnej stylizacji i oświetlenia).

 

Oleje odgrywają istotną rolę w utrzymaniu dobrego nawilżenia, siły i zdrowia włosów. Według badań z 2015 r., oleje pomagają zapobiegać zmęczeniu higroskopijnemu (powtarzające się puchnięcie i suszenie, które może uszkodzić włosy).

 

Zasadniczo oleje mogą pomóc chronić mieszki włosowe przed uszkodzeniami zewnętrznymi, wypełniając przestrzenie między komórkami otoczki. #win

 

  1. Poprawia zdrowie skóry głowy

Wibrujące włosy zazwyczaj oznaczają zdrowe włosy. A zdrowe włosy oznaczają zazwyczaj zdrową skórę głowy.

 

Ale nie zawsze tak jest. Czasami produkty (zwłaszcza te zawierające silikon) mogą sprawić, że włosy wyglądają na zdrowe, nawet jeśli osady z produktów lub inne problemy sprawiają, że skóra głowy nie jest w pełni zdrowa.

 

Według najnowszych badań, szczególnie stosowanie oleju kokosowego może wzbogacić mikrobiom skóry głowy. Dzieje się tak, ponieważ może on dostarczać niezbędnych witamin i aminokwasów, których potrzebuje Twoja głowa, aby rosły zdrowe włosy. Może to również zapobiegać łupieżowi. Tak, proszę bardzo.

 

  1. Może wspomagać wzrost włosów

Badania sugerują, że olejek rozmarynowy, olejek z mięty pieprzowej i olejek z czerwonego żeń-szenia w szczególności mogą wspierać wzrost włosów i zwalczać ich wypadanie.

 

A według badań z 2016 i 2019 roku, nawet masaż skóry głowy może powodować zwiększenie grubości włosów.