Bądź modna podczas biegania!

Nie da się ukryć, że na naszą pewność siebie, samopoczucie, nastrój wypływa to, jak wyglądamy danego dnia, co mamy na sobie. Jeśli czujemy się atrakcyjnie w ułożonej fryzurze, makijażu, dobrze dobranych ciuchach to wtedy wzrasta w nas wszystko inne. Patrzymy przed siebie z podniesioną głową, czujemy się pewniej, bardziej komfortowo, wiemy, że możemy osiągnąć swoje cele. Tak zawsze było i będzie, bez względu na dziedzinę życia.

Tak samo jest podczas uprawiania sportu. Czyż nie prawdą jest, że po każdym kupnie karnetu na siłownię idziemy od razu do sklepu kupić nowe spodenki, t-shirt, a może nawet wielofunkcyjny, sportowy zegarek? A bidon na wodę? Oczywiście szczelny, ale jednocześnie w fajnym kolorze. Te zakupy sprawiają, że czujemy się bardziej przygotowane do zmian, które mają nastąpić. Czujemy się uzbrojone i gotowe do działania. Nie da się ukryć, że coś w tym jest. Jeśli wykorzystamy tę zależność w dobrym kierunku, to możemy osiągnąć sukces – oczywiście łącząc to wszystko z ciężką pracą i wysiłkiem.

Trwający od jakiegoś czasu bum na bycie fit sprawił, że coraz więcej osób zaczęło wracać do biegania. Ta forma aktywności fizycznej wpływa zbawiennie na nasz organizm, pod warunkiem, że biega się poprawnie, mając na sobie odpowiednie obuwie. Także i w tym przypadku należy zacząć wszystko od zakupów, jednak nie bezmyślnych. Jeśli chodzi o buty to przede wszystkim powinny być lekkie, bardzo dobrze dopasowane do stopy z podeszwą antypoślizgową. Jest dużo marek, które oferują linie dedykowane biegaczom i to na nich warto się skupić. Odpowiednia przyczepność, amortyzacja sprawią, że bieganie będzie bezpieczne i przyjemne. Tu jedna wskazówka – buty muszą leżeć idealnie, dlatego lepiej jest pójść do sklepu i je przymierzyć, aby mieć pewność, że but będzie dobrze pasował.

Jeśli chodzi o resztę garderoby, to również wprowadzone zostały już dawno temu linie ubrań fitness. W naszym przypadku na pewno trzeba pomyśleć o biustonoszu sportowym, który bardzo wygodnie się nosi. Przed bieganiem czy ćwiczeniami lepiej zamienić standardowy stanik, który może uwierać na właśnie taki. Co więcej? Legginsy, t-shirt z oddychającego materiału. To wystarczy, aby czuć się dobrze i biegać. Kolorów do wyboru i wzorów mamy pełno, dlatego jest w czym wybierać.

Jeśli chodzi o treningi bardziej zaawansowane, to warto przeczytać poradnik trenera jak przygotować się do maratonu. W poradniku znajdzie się wiele cennych wskazówek i uwag, co jest istotne szczególnie dla tych z nas, które po raz pierwszy przygotowują się do maratonu. Nie brakuje tam również kwestii związanych z odpowiednim ubiorem oraz obuwiem. Warto pamiętać, że nie zawsze biegnie się w piękną pogodę. Trenuje się niekiedy cały rok, może z wyłączeniem ostrej zimy, dlatego trzeba również wiedzieć, jak ubierać się na treningi w zimniejsze dni, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Odpowiednia wiedza i przygotowanie do działania to podstawa. A żeby się nie zrazić, do wszystkiego lepiej podchodzić małymi kroczkami.