jesień kobieta ze swetrem

Co narzucić na siebie tej jesieni?

Chłodne poranki oraz wieczory wprost zmuszają nas do tego, abyśmy zaczęły myśleć o rzeczach cieplejszych i bardziej adekwatnych do jesiennej pory roku. Mijające lato jest jednak zapowiedzią wspaniałych, jesiennych propozycji, które mogą być naprawdę bardzo interesujące. Pięknie, ciepłe brązy, miedziane refleksy, żółć, pomarańcz, a nawet czerwień- wszystkie te kolory tworzą jesienną paletę kolorów, która sprawia, że wcale nie jest to nudna pora roku. Jednakże, jesień to czas ciepłych rzeczy, które niekoniecznie muszą się ograniczać jedynie do takiej kolorystyki. Jakie swetry, narzutki i kurtki nosić w tym sezonie, aby było nam ciepło i wygodnie, a jednocześnie, abyśmy zawsze wyglądały modnie? Warto już teraz sprawdzić nowe kolekcje w popularnych sklepach sieciowych, a może nawet zobaczyć, co będą w stanie na ten sezon zaproponować nam znani projektanci.

Długie, proste kardigany nigdy nie wychodzą z mody

To ponadczasowy i bardzo uniwersalny krój swetra, który może być drobno lub grubo pleciony. W sklepach znajdziemy wiele takich swetrów w pełnej gamie kolorystycznej, do wyboru jest także długość takiego swetra, w której będziemy czuć się najlepiej. Najmodniejsze propozycje obszernych, ciepłych swetrów tego typu sięgają właściwie aż do połowy łydki, jeśli nawet nie do kostek. Pomimo grubszych splotów i tkaniny, która naprawdę może skutecznie ochronić nas przed chłodem w jesienne dni, swetry te mają bardzo prostą formę, a jedynymi ozdobnikami mogą być równie proste, duże kieszenie umieszczone w okolicy pasa. Najczęściej, kardigany damskie nie posiadają żadnego zapięcia, doskonale będą się jednak prezentowały spięte szerokim paskiem w talii, jeśli tylko lubimy w taki sposób modelować swoją sylwetkę. Jeśli natomiast wolimy swetry z zapięciem, zdecydujmy się na krótszy kardigan na zamek lub na guziki, który dodatkowo będzie posiadał kaptur. Taki sweter bardziej nosi się jak kurtkę lub bluzę, a więc i jest to znacznie bardziej uniwersalna propozycja na co dzień.

Kardigany ze skórzanymi i futerkowymi aplikacjami

A skoro to właśnie swetry są jesienią jedną z najczęściej poszukiwanych i kupowanych części garderoby, warto zwrócić uwagę także na ciekawe połączenie typowej dzianiny swetrowej z przyjemną w dotyku imitacją skóry oraz z aplikacjami ze sztucznego futerka, na przykład na kieszeniach swetra bądź też na jego kapturze. Oprócz typowych dla jesieni brązów czy ciemnej zieleni, bardzo modnym kolorem kardiganów jest także brudny róż lub też klasyczna szarość, która pasuje niemalże do każdego zestawienia. Takie kolory dobrze się nosi tak naprawdę nie zważając nawet na porę roku.

Kompletując swoją jesienną garderobę możemy zdecydować się na kardigan, kupując go na przykład w sklepie niren: https://www.niren.pl/pl/c/Kardigany-damskie/67, ale też z pewnością bardzo przyda się nam sweterek, który będzie cieńszy i nie będzie rozpinany. W naprawdę chłodne dni późną jesienią można założyć go nawet pod grubszy kardigan lub pod kurtkę. Kupując sweter zawsze zwracajmy uwagę na jego skład oraz na to, czy nie będzie gryzący w kontakcie ze skórą.