Jak wybrać garnitur?

Garnitur to niezwykle uniwersalny męski strój, nadaje się on na wiele okazji i w związku z tym jest obowiązkowym elementem szafy każdego pana. Jednak, aby kupić i dobrać odpowiedni garnitur warto zapoznać się z kilkoma zasadami dobierania garnituru do sylwetki. Panowie o mniej standardowych wymiarach garnitury dla siebie z pewnością znajdą w http://www.ewtex.pl, polskiej firmie produkującej garnitury męskie Ewtex. Oto kilka podstawowych zasad w dobieraniu garnituru.

 

  1. Moda to nie wszystko – podobnie jak w każdej dziedzinie związanej z modą, również w dobieraniu garnituru należy kierować się głową oraz świadomością własnego ciała. Np. modne ostatnimi czasy krótkie marynarki wcale nie będą wyglądały dobrze na każdej sylwetce, nie są też estetyczne jeśli spodnie, do których je włożono są zbyt długie. Dlatego wybierając garnitur należy zastanowić się nad tym, który krój będzie najlepiej leżał na danej sylwetce.
  2. Dobrze dobrana marynarka – kupno garnituru dobrze zacząć od przymierzenia marynarki. Główne elementy, na które należy zwrócić uwagę przy jej kupnie to: długość, rękawy, kołnierzyk, klapa i guziki. Marynarka o uniwersalnej, przyjętej długości powinna zakrywać męskie pośladki, od tej zasady istnieje jednak wyjątek: ponowie mniej proporcjonalni powinni zadbać, by marynarka była tak skrojona, aby dzieliła ciało na pół. Rękawy marynarki powinny kończyć się ok. 2 cm nad nadgarstkiem, mankiety koszuli powinny być widoczne spod marynarki. Klapa powinna idealnie przylegać do klatki piersiowej, a kołnierzyk do kołnierzyka koszuli. Przy guzikach po zapięciu marynarki nie powinny pojawiać się żadne marszczenia.
  3. Spodnie – nie powinny być za ciasne, ani za szerokie. Spodnie mają być wygodne i dobrze dopasowane. Jeśli nogawki spodni są szerokie, wówczas powinny one sięgać do obcasa buta, jeśli natomiast w garniturze są wąskie nogawki powinny one sięgać do cholewki buta.

 

Znając te zasady może wybrać się na poszukiwania i sprawdzić, które garnitury męskie Ewtex najlepiej pasują do danej sylwetki.