modelka

Jak zaistnieć w świecie modelingu?

Jeśli bardzo mocno interesuje nas moda, a także wybiegi światowej sławy projektantów, być może bardzo ciekawą i rozwijającą ścieżką kariery jest dla nas praca w charakterze modelki. Czasami, pozornie wydaje się, że jest to dość łatwe- trzeba tylko w odpowiedni sposób prezentować biżuterię lub też odzież, czy to przed obiektywem czy przed kamerą lub też ewentualnie podczas pokazów mody. W praktyce jednak jest to ciężka i stresująca kariera, szczególnie na początku kariery, kiedy dopiero pracujemy nad swoją rozpoznawalnością i jeszcze nie mamy możliwości przebierania w ofertach. Dobrze jest mieć to na względzie, tak jak i fakt, że bycie modelką w praktyce oznacza też, że cały czas musimy dbać o swój wygląd, o swoją figurę oraz szczupłą sylwetkę.

Wzrost- czy faktycznie jest wymagany w świecie modelingu?

Wszędzie mówi się o tym, że wysoki wzrost powyżej 175 cm jest wymagany i kwalifikuje daną osobę do pracy w modelingu. Praktyka pokazuje, że faktycznie- szczególnie w przypadku pokazów mody projektantów- bardzo często preferowane są modelki wysokie, jednakże odchylenie w drugą stronę, a więc bardzo wysokie kobiety mogą mieć podobne problemy jak te bardzo niskie. Oczywiście, znajdziemy jednak w modelingu wiele przykładów kobiet, które rozpoczęły swoją karierę w modelingu i nadal prężnie ją kształtują pomimo niższego wzrostu. Nie jest to więc niemożliwe i na pewno nie powinnyśmy się zrażać- być może podczas castingów wykażemy się jakąś interesującą cechą charakteru, osobowością lub też nieprzeciętną, mniej szablonową urodą, a to z kolei sprawi, że wyższy wzrost nie będzie już tak kluczowy. O ile może on nam ułatwić start, nawet jeśli go nie mamy- zawsze możemy spróbować swoich sił na castingach.

Od czego w ogóle zacząć?

To najprostsze i najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które jeszcze nie do końca wiedzą, w jaki sposób można w praktyce pracować w modelingu. O takiej karierze marzy wiele dziewczyn- jak się wobec tego wybić z tłumu i jak pracować nad swoją rozpoznawalnością? Dla początkującej modelki najlepszym rozwiązaniem wydaje się współpraca z renomowaną i rzetelną agencją, która organizuje swoim modelkom angaże i ciekawe zlecenia. Każda agencja dysponuje czymś takim jak baza modelek np. http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/women-pl, w której znajdują się teczki z portfolio modelek i które przeszukuje się pod kątem dopasowania do wymagań klientów agencji. Całkiem słusznie więc wiele dziewczyn chciałoby znaleźć w takiej agencji zatrudnienie, a może się tak stać poprzez regularne uczęszczanie na castingi, jakie taka agencja organizuje- na przykład pod kątem konkretnego projektu do realizacji. Czasem, do agencji można się też zgłosić za pośrednictwem strony internetowej wysyłając również swoje zdjęcia. Jeśli nasze zgłoszenie okaże się interesujące- najprawdopodobniej mamy szansę na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas castingu lub też takiej rozmowy zawsze powinnyśmy dać z siebie wszystko, ale też ważne jest, aby wyglądać naturalnie i dobrze zaprezentować atuty swojej sylwetki.