Komoda drewniana, o jakiej marzysz

Komoda to praktyczny element wyposażenia wnętrza. Zanim ją kupisz, dowiedz się trochę o tym meblu. Poniżej wyjaśniamy czym jest komoda, czym różni się od kredensu i czym kierować się przy wyborze tego mebla. 

Kilka słów o komodzie

Czym jest komoda i do czego służy? Poznaj lepiej ten mebel. Komoda należy do grupy mebli skrzyniowych (razem z szafą czy kredensem). Najczęściej komoda ma kształt prostokąta i składa się z blatu, boków, pleców i szuflad. To mebel niski na tyle, żeby każdą z szuflad można było bez problemu otworzyć i wyjąć z niej to, co potrzebne. W niektórych modelach znajdują się także szafeczki i półki.

Jako mebel komoda  drewniana ma długą historię. W przeszłości bogato dekorowane komody zdobiły garderoby i sypialnie władców, arystokracji i bogatych mieszczan. Popularność zyskały w czasach panowania Ludwika XIV. Do dziś w muzeach możemy podziwiać przepiękne stare komody ozdobione wyszukanymi technikami. Niektóre mają piękne roślinne ornamenty, inne są inkrustowane szlachetnymi kamieniami, a jeszcze inne pokrywają intarsje, czyli “mozaiki” z różnych gatunków drewna. Natomiast średnio zamożni ludzie przechowywali swoje ubrania w skrzyniach. 

Komoda, jako szczególnie praktyczny mebel przetrwała próbę czasu i do dziś znajduje się w niemal każdym domu. 

Czy komoda i kredens oznacza to samo?

Komoda służy głównie do przechowywania ubrań, butów i innych elementów garderoby. Komody znajdziemy najczęściej w sypialniach i garderobach. Kredens to mebel o podobnej konstrukcji, ale z innym przeznaczeniem. W kredensach trzyma się zastawy, sztućce, obrusy i inne przybory. Kredensy mieszczą się w salonach i kuchniach. 

Jak wybrać komodę z drewna? 

Na rynku dostępnych jest tysiące modeli komód. Na pewno znajdziesz taki, który idealnie pasuje do Twojego mieszkania. Meble różnią się nie tylko stylem, ale przede wszystkim techniką wykonania i materiałem, z którego zostały zrobione. Najtańsze i najlżejsze będą komody z płyty wiórowej czy sklejki. Jednak najlepsze pod względem jakości są meble z litego drewna. Drewno jest wytrzymałe i trwałe. Komoda drewniana będzie odporna na odkształcenia i uszkodzenia. W dodatku drewno to ponadczasowa elegancja. Na rynku  dostępne są komody właściwie z każdego gatunku drewna, w różnych wariantach kolorystycznych. Koniecznie zwróć uwagę także na wymiary i konstrukcje komody. Najpraktyczniejszy będzie mebel z dużą ilością szuflad. Takie rozwiązanie jest wygodne i pomaga utrzymać porządek. 

Postaw na komodę drewnianą z szufladami. Będzie Ci służyć latami, a w przyszłości może nawet i Twoim wnukom.  

Gdzie kupować meble? 

Szeroki wybór komód z litego drewna  znajdziesz na stronie https://polanomeble.pl/18-komody
Co wyróżnia meble tej marki? 

  • Solidne wykonane, będą Ci służyć latami;
  • różnorodność oferty każdy znajdzie w niej coś dla siebie (różne modele, style, wymiary, kolory)
  • najwyższej jakości lite drewno;
  • polska produkcja;
  • gwarancja na 24 miesiące;
  • do konserwacji i malowania drewna używane są substancje przyjazne dla zdrowia i środowiska.

Odwiedź sklep i przekonaj się sam! Twoja komoda z drewna już tam na Ciebie czeka.