Najlepsza z możliwości uzupełniania braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu mogą się zdarzyć z różnych powodów- czasem ząb może zostać wybity w konsekwencji wypadku, innym razem konieczne jest jego wyrwanie ze względów zdrowotnych, gdyż nie ma już możliwości jego wyleczenia. Remedium na powstający w taki sposób ubytek w jamie ustnej niesie ze sobą implantologia. Warszawa daje możliwość odwiedzenia wielu klinik stomatologii estetycznej, w której takie implanty można wykonać uzupełniając tym samym zarówno jeden ubytek jak i kilka w zależności od potrzeb.

 

Czym tak naprawdę jest implant zębowy?

 

Cechą charakterystyczną implantów zębowych jest ich ogromna trwałość.  Zostają one głęboko osadzone w dziąśle w taki sam sposób, w jaki ząb naturalny jest przytwierdzony poprzez korzeń do dziąsła. Sprawia to, że implanty się nie ruszają, są trwałe, a nawet bardzo szybko można zapomnieć, że mimo wszystko nie są naszymi naturalnymi zębami. Dlatego też można powiedzieć, że komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki- najwyższy jeśli chodzi o różnego rodzaju rozwiązania uzupełniające ubytki w uzębieniu.

 

Sam implant jest tak naprawdę śrubą, którą wszczepia się głęboko w dziąsło. Implanty są wykonywane ze specjalnych materiałów, które są przez organizm łatwo przyjmowane i akceptowane jako własne. Najczęściej można mieć do czynienia z implantami tytanowymi. Element ten ma zastępować korzeń i ma też w takim samym stopniu pełnić jego funkcję. Sprawia, że znowu można gryźć nawet twarde pokarmy bez obaw o to, czy ząb się nie poruszy. Organizm uznaje go za ząb naturalny, dziąsło zachowuje swój kształt i nie dochodzi do zmiany jego wyglądu czy opadnięcia. Drugim istotnym elementem jest korona implantologiczna, czyli imitacja zęba, ta najbardziej widoczna jego część, którą standardowo wykonuje się z porcelany lub też ceramiki. Dzięki precyzyjnie wykonanej koronie można uzyskać bardzo zadowalający efekt estetyczny. Tak naprawdę rzadko kiedy pod względem estetyki można odróżnić ząb naturalny od implantu. To daje szansę na naprawdę piękny uśmiech.