Olejowanie włosów – na czym polega i jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Olejowanie włosów to zabieg, który można przeprowadzić samodzielnie we własnym domu. Polega on na dokładnym pokryciu specjalnym olejkiem, oczyszczonych wcześniej włosów. Korzyści z olejowania włosów jest wiele. Jednym z najważniejszych jest dogłębne nawilżenie włosów oraz ułatwienie ich rozczesywania. W zależności od potrzeb naszych włosów, musimy dopasować odpowiednie oleje do włosów, które pomogą nam w uzyskaniu jak najlepszych efektów zabiegu. Niestety, wiele osób nie wie, jak wybrać odpowiedni kosmetyk oraz jak poprawnie wykonać zabieg olejowania włosów. Dlatego też, w poniższym artykule opisaliśmy wykonanie zabiegu oraz cenne wskazówki, które ułatwią Ci wybór olejku do włosów.

 

Olejowanie włosów krok po kroku

Wyróżnić możemy dwa najpopularniejsze sposoby olejowania włosów tj. olejowanie na mokro i olejowanie na sucho. Osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z olejowaniem włosów, powinny zacząć od olejowania na sucho. Nakładając oleje do włosów na włosy suche, możemy dokładnie zobaczyć, które pasma nie zostały pokryte kosmetykiem i naprawić to małe niedopatrzenie. Olejowanie na sucho wykonuje się na włosach, które nie są pokryte żadnymi kosmetykami do stylizacji. Włosy muszą być czyste, jednak nie tuż po umyciu. Najlepiej gdy olejowanie na sucho, zostanie wykonane na włosach, które zostały umyte dzień przed wykonaniem zabiegu. Dla osób nieco bardziej doświadczonych, zaleca się wykonanie olejowania na mokro. Ma ono wiele więcej zalet, ponieważ zwilżone łuski włosa, lepiej wchłaniają substancje pielęgnujące, które zawarte zostały w wybranych przez nas olejach do włosów. Olejowanie na mokro wykonuje się na włosach zwilżonych, delikatnie osuszonych ręcznikiem. Następnie należy nałożyć równomiernie olejek, który możesz też wetrzeć w skórę głowy. Tak przygotowane włosy, owijamy ręcznikiem lub specjalnym czepkiem i pozostawiamy na kilka godzin.

 

Jaki olej do włosów wybrać?

Oleje do włosów powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju naszych włosów oraz ich indywidualnych potrzeb. Do włosów niskoporowatych wykorzystuje się np. olej słonecznikowy, kokosowy, palmowy czy rycynowy. Do włosów średnioporowatych można wykorzystać np. olej jojoba, z awokado, lniany, czy arganowy. Z kolei do włosów wysokoporowatych zaleca się stosowanie olejów bawełnianych, brzoskwiniowych, konopnych czy lnianych.

Zapraszamy do sklepu https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/.