Saszetki nerki wracają do mody

Z czym kojarzą nam się nerki? Bez wątpienia wielu odpowie, że ze sportowcami, turystami czy modą festiwalową. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że jest to moda z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, chociaż ich historia jest znacznie dłuższa. Nie da się mimo wszystko ukryć, że obecnie szybko wracają one do łask i decydują się na nie nie tylko młodzi Polacy, ale również i osoby dorosłe. Jak to w związku z tym jest z tymi nerkami?

Historia

Na początku warto co nieco wspomnieć o ich historii. Tak oto sięga ona XVI wieku. Wówczas to pod spódnicami za pomocą wstążki mocowane były torebki, które miały kształt prostokąta bądź też gruszki. Zastąpiono je w połowie XVII wieku, kiedy to zamiast nich postawiono na zdobione i ściągane tasiemką woreczki. Tego typu sakiewki były wówczas jednak domeną mężczyzn.

Modne i różnorodne

Oczywiście obecne nerki w niczym nie przypominają tych z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych, co oczywiście nikogo w żadnym wypadku dziwić nie może. Nerki, które znajdziemy dziś na rynku, są bardzo różnorodne, a więc każdy bez żadnego problemu powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Wystarczy zajrzeć na stronę elfrika.pl/pl/c/SASZETKI-NERKI/93, aby przekonać się osobiście, że wybór rzeczywiście jest bardzo duży i dotyczy to nerek nie tylko męskich, ale również i tych przeznaczonych dla kobiet.

Owa różnorodność dotyczy tutaj zarówno ich wielkości, ilości kieszeni, koloru czy oczywiście materiału, z jakiego są wykonane. Zdecydowanie najwięcej nerek tworzonych jest z materiałów sztucznych. Mimo wszystko na rynku bez problemu znajdziemy jednak również i te wykonane ze skóry naturalnej czy ekologicznej. Oczywiście solidniejsze i znacznie trwalsze są te pierwsze. Dodajmy tu, że wszystkie zapinane są na zamek.

Na co dzień i nie tylko

Do czego służą nam nerki? Rzecz jasna do przechowywania w nich różnych rzeczy, które są nam niezbędne. Tak więc najczęściej znajduje się w nich miejsce dla portfela, telefonu, jakiegoś notatnika czy nawet odtwarzacza muzycznego.

Pamiętajmy również o tym, że nerki to znakomity i praktyczny przedmiot dla osób aktywnych fizycznie. Jeśli lubicie biegać czy jeździć rowerem, ale w swoich spodenkach nie macie kieszeni czy może są one na tyle płytkie, że wyżej wymienione rzeczy mogłyby z nich wypaść, nerki będą dla Was niezbędne i bardzo przydatne.

Wydaje się w związku z tym, że w najbliższym czasie nerki z naszych ulic nie znikną. Jeżeli już możemy się spodziewać jakichś zmian, niemal oczywiste jest, że osób noszących takie nerki będzie szybko przybywać.