toaletka drewniana

Toaletka- w jakim wnętrzu ją umieścić i jak zaaranżować?

Toaletka nie wydaje się być meblem, który miałby zajmować zbyt wiele miejsca w mieszkaniu. A jednak, jej odpowiednie zaaranżowanie może stanowić niemały problem w tych domach, gdzie naprawdę metraż jest mocno ograniczony, a my chcielibyśmy urządzić przestrzeń w jak najbardziej funkcjonalny sposób. Z jednej strony, aby zaaranżować toaletkę, potrzebujemy miejsca na osoby mebel, a toaletka z drewna czasem może być naprawdę masywnym elementem wyposażenia. Z drugiej strony, warto pomyśleć o tym, że taka toaletka będzie odpowiednim miejscem do przechowywania kosmetyków i różnego rodzaju akcesoriów kosmetycznych, a tym samym dzięki niej będziemy mieli więcej miejsca w łazience, co z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością.

W jakim pomieszczeniu toaletka będzie najbardziej funkcjonalna?

Toaletka drewniana zdecydowanie najlepiej będzie się prezentowała w sypialni. Być może ze względu na fakt, że sypialnia jest dość prywatną i intymną przestrzenią w każdym mieszkaniu, jest w niej także zorganizowana obszerna szafa, albo też jest połączona z garderobą, a toaletka drewniana z lustrem stanowi idealne dopełnienie tego właśnie wyposażenia. W jednym wnętrzu zyskujemy tak naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne do tego, aby przygotować się do wyjścia. Idealnym wprost rozwiązaniem byłaby też sytuacja, gdzie z sypialni mamy blisko do łazienki, albo też kiedy nasza sypialnia posiadałaby swoją własną, oddzielną łazienkę.

Toaletka z drewna oraz odpowiedni fotel

Toaletka, na którą się zdecydujemy może być utrzymana w stylu klasycznym i posiadać wiele ozdobników i dekoracji, a także wspaniałych rzeźbień. Jeśli jednak znacznie bliższy jest nam styl nowoczesny- takie meble również znajdziemy na rynku. Oczywiście, ze względu na charakter tego mebla, każda toaletka powinna być wyposażona w odpowiednie lustro. Dobrze też, jeśli dodatkowo posiada nawet niewielkie szuflady, gdyż można w nich w komfortowy sposób przechowywać kosmetyki, ale i takie akcesoria jak suszarka do włosów czy inne urządzenia, które pomagają nam w codziennym dbaniu o siebie. Oczywiście, oprócz samej toaletki, nie mniej ważne jest to, na czym będziemy mogli przy niej usiąść. Tutaj mamy aż 3 możliwości- może to być minimalistyczna pufa, która ma tę zaletę, że łatwo można wsunąć ją pod blat toaletki, a co za tym idzie całkiem schowana nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Może to być tradycyjne krzesło drewniane, które możemy kupić także w wersji tapicerowanej, ale może to być również wygodny fotel z podłokietnikami. Bardzo wiele zależy też od tego, jak dużą ilością miejsca dysponujemy i na jak duży mebel będziemy mogli sobie pozwolić. Pamiętajmy także o tym, aby styl toaletki oraz dobranego do niej krzesła był spójny z pozostałymi elementami umeblowania wnętrza, w którym ten mebel stanie. Bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem będzie też zainstalowanie specjalnego, dodatkowego oświetlenia przy toaletce. Z pewnością przyda się ono na przykład podczas wykonywania makijażu już po zapadnięciu zmroku.