Wystrój wnętrz – jak urządzić małą łazienkę?

Wystrój wnętrz ma wielkie znaczenie dla mieszkańców danego budynku, dlatego też każde pomieszczenie musi być dostosowane do ich indywidualnych preferencji, ponieważ tylko wtedy będziemy czuć się dobrze i bezpiecznie we własnym domu. Największy problem dla architektów wnętrz, stanowi aranżacja łazienki o niewielkich rozmiarach. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić małą łazienkę, przeczytaj poniższy artykuł, w którym umieściliśmy cenne rady i wskazówki, pomocne podczas aranżacji łazienki!

 

Zadbaj o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni

W przypadku małych pomieszczeń, musimy zadbać o wykorzystanie dostępnej przestrzeni co do milimetra. Zanim więc zaczniemy planować zakup wyposażenia, które pojawi się w pomieszczeniu np. armatura łazienkowa, powinniśmy skupić się na rozplanowaniu poszczególnych elementów oraz dokonaniu dokładnych pomiarów. Sprawdźmy jakich rozmiarów umywalka, muszla klozetowa oraz kabina prysznicowa będą mogły znaleźć się w naszej łazience. Oczywiście, w przypadku gdy, pragniemy rozkoszować się relaksem w wannie, a wymiary naszego pomieszczenia nam na to pozwolą, możemy zainwestować w wannę z funkcją prysznicową, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się z nowoczesnego rozwiązania w naszej mini łazience. Dopiero po rozplanowaniu poszczególnych elementów wyposażenia łazienki oraz dokładnych pomiarach, możemy przejść do nieco przyjemniejszego zadania jakim jest wybór płytek oraz dodatków.

 

Wykorzystaj moc jasnych barw

Architekci zajmujący się aranżacją małych pomieszczeń zazwyczaj stawiają na jasne, stonowane barwy, dzięki którym możemy uzyskać optyczne powiększenie pokoju lub w tym przypadku łazienki. O ile armatura łazienkowa nie stanowi problemu, to płytki ceramiczne, które pojawią się na podłodze oraz ścianach łazienki, powinny być dopasowane nie tylko do wymiarów pomieszczenia, ale także indywidualnych preferencji domowników. W małych łazienkach powinniśmy zrezygnować z ciężkich wzorów, które mogłyby dodatkowo zmniejszyć i obciążyć naszą przestrzeń. Eksperci radzą, aby płytki ceramiczne łazienkowe były nie tylko w jasnych odcieniach, ale również w odpowiednim rozmiarze, ponieważ zbyt duża płytka może wprowadzić niezbyt estetycznie wyglądające łączenia, a z kolei zbyt mała płytka będzie po prostu przytłaczać i pomniejszać pomieszczenie.

Zapraszamy do salonu wyposażenia wnętrz Mirad https://mirad.pl/.

 

Zrezygnuj z nadmiaru dodatków i ozdób

Właściciele małych łazienek wiedzą, że w tego typu pomieszczeniach każdy centymetr jest na wagę złota. Dlatego też, planując aranżację małej łazienki zrezygnuj z nadmiaru wzorów, ozdób oraz dodatków, które sprawią, że Twoja łazienka będzie po prostu zagracona. Zainwestuj w ozdobne kosze, które będziesz mógł wygodnie schować na zamontowanych półkach lub szafkach, oraz lustra, dzięki którym dodatkowo optycznie powiększysz pomieszczenie.

 

Pamiętaj o oświetleniu

Odpowiadając na pytanie jak urządzić małą łazienkę, nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu! To właśnie dzięki prawidłowo dobranym lampom oraz barwom światła, będziemy mogli wpłynąć na ogólny wystrój wnętrza łazienki, ale także na emocje, jakie będziemy odczuwać podczas przebywania w niej. Eksperci polecają w wykorzystanie różnego rodzaju źródeł światła, które będą się wzajemnie uzupełniać, tworząc nadzwyczajny wystrój wnętrz w Twojej łazience!