Zawody związane ze światem mody

Wśród naszych Czytelniczek znajdują się także takie, które niedługo będą musiały wybrać swoją drogę życiową. Dlatego prezentujemy zawody, które związane są z modą. Jeśli lubisz tę branże i zastanawiasz się jak możesz pracować i zarabiać na modzie o to kilka zawodów, które mogą się okazać dla Ciebie szczególnie interesujące.

Projektantka

Pierwszym zawodem, który przychodzi na myśl kiedy myślimy o modzie, obok modelki jest projektantka. Aby móc samej tworzyć ubrania dobrze jest skończyć odpowiednią szkołę w dziedzinie projektowania ubioru. Konieczne są także zdolności plastyczne, aby móc przelać na papier stworzone w Twojej głowie projekty. Będzie potrzebna także wiedza w zakresie tkanin, doboru materiałów oraz dużo kreatywności.

Stylistka

Stylistka od projektantki różni się przede wszystkim tym, że nie projektuje ubrań, ale pracuje na gotowym materiale. Jej zadaniem jest doradzanie klientom, tak by w ubraniach, które noszą świetnie się prezentowali i dobrze czuli. Aby wykonywać ten zawód trzeba mieć duże poczucie stylu i panujących trendów. Nie możesz się też bać wyzwań i musisz posiadać dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne. To praca z klientem, którego czasem trzeba będzie przekonać do rozwiązań, które na pierwszy rzut oka mogą mu się wydać nie najlepsze dla niego.

Modelka

Pierwszy zwód, który pojawia się w myślach na hasło – praca z modą jest modelka. Kobieta, która prezentuje ubrania. Są różne rodzaje modelek, jedne przechadzają się po wybiegach, inne to przede wszystkim fotomodelki. Oczywiście są także panie, które zajmują się jednym i drugim. Praca modelki wymaga odpowiednich warunków fizycznych oraz dużo pracy i wyrzeczeń. Nie należysz do najszczuplejszych? Nic straconego, coraz więcej firm decyduje się bowiem na współpracę z modelkami plus size, bo przecież takie ubrania także są bardzo potrzebne, a od ich dobrego zaprezentowania zleży sprzedaż.

Fotograf

Obok mody interesujesz się też fotografią? Wobec tego fotograf modowy może być zajęciem dla Ciebie. Zdjęcia ubrań i odpowiednie ich zaprezentowanie na fotografiach to sztuka i niezbędny element ich sprzedaży. Dlatego fotografowie modowi są bardzo poszukiwani. A Ci najlepsi naprawdę dobrze zarabiają.

Praca w sklepie online

Jeśli interesuje Cię odzież damska, sklep internetowy może być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Przykładowy wygląda tak: https://www.niren.pl/pl/c/Ona/1 Co będziesz robić w takim miejscu? Do Twoich zadań może należeć obsługa klientek i doradzanie im odnośnie zakupów oraz pomoc w zamówieniu za pośrednictwem strony. Możesz być także odpowiedzialna za pisanie opisów produktów. Odzież damska online to sposób, w który coraz więcej kobiet kupuje ubrania, zatem jest to bardzo przyszłościowy zawód.

Wiesz już, która drogą chcesz podążać? Często wybór zawodu związanego z modą to wybór odpowiedniego technikum, czasem potrzebne jest przede wszystkim dobre wyczucie stylu, innym razem potrzebne będą studia, aby móc zajmować się modą profesjonalnie. Wybierając karierę w tej branży, warto jak najwcześniej o tym zdecydować, wówczas możliwe jest osiągniecie pełnego profesjonalizmu w tej branży.